Fotky Anglie

Text verze|Grafická verze
 

Brighton

Brighton racek

Brighton je kouzelné, veselé, romanticky svádivé, okouzlující, dobrodružné město z pohádky, trochu podivné, odlákajíc pozornost, normálně velké, sympatické přímořské město. Malé historické centrum - přesto nijak honosné spojené s obchodním centrem, ideální město na život... Kdo hrál hru "Blood" speciálně levely: Nádraží, Vlak a Cirkus - tak to je atmosféra v Brightonu :-) a to především díky Brightonskému molu...

 
 

Oxford

Oxford v noci

Hezké univerzitní město, je hlavním centrem hrabství Oxfordshire. Město tvoří kromě city centra městské části Cowley, Headington, Jericho, Botley a Sommertown. Historické centrum s mnoha parky doplňují okrajové průmyslové oblasti. Celé město je významně ovlivněno studenty kteří přijíždějí z celého světa a automobilkou BMW produkující osobní auto značky Minicooper. Za nákupy, obchodem možno vyrazit do WestGate shopping centra, nebo některých z mála supermarketů. Z kultury nelze opomenout překrásné univerzitní muzeum přírodní historie umístěné v gotické budově na Parks Road a Ashmolean muzeum archeologie - a jak už to v Anglii bývá zvykem je vstup zdarma. Centrální knihovna kromě knih :-) (i lokalní knihovny) nabízí i přístup k Internetu zdarma na 15 minut nebo 1 hodinu při zamluvení předem (zpravidla tak 1-2 dny - zamluvené je to někým z east :).

 
 

London, Londýn

Londýn logo - City of London

Říká se "...kdo je znuděný Londýnem je znuděný životem..." tak jestli je to pravda... NE Londýn je pěkný, aleeeee trošičku (víc) "busy", ale NEE je nádherný :-) rozhodně stojí za návštěvu... Neměl(a) by jsi opomenout klasiky: Tower Bridge, Big Ben, rozhled na celé město ze St. Paul's katedrály, Buckingham Palace, House of Parliament, Trafalgar Square, Národní galerii (vstup zdarma - na obrazy velikánu!) Westminster Abbey, londýnské metro a spousty dalších míst ... Jinak Londýn je hlavním městem Velké Británie (to ale asi všichni vědí :-)

 

© 2005-2007 by Michael & Honzinos & Radek
Veškerý obsah je určen jen pro osobní potřebu jednotlivce a nesmí být šířen.